Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok


 

                                  Qessem Mirage (Tel Sheva)

 

 

Význam mena: magický šarm (z hebrejčiny)

Rasa: Saluki (desert bred)

Pohlavie: fenka

Srsť – typ: feathered

Srsť – farba: červená + biele znaky

Výška: 69cm

Váha: 25kg

Dátum narodenia: 4.5.2003

Dátum registrácie: 31.5.2004

Miesto narodenia: Izrael

Otec: neznámy

Matka: neznáma

Chovateľ: Sultan Abu Katz, Izrael

Majiteľ: Terézia Tokárová

 

Qessem Mirage žila až do svojich 7 mesiacov na Negevskej púšti u Beduínov. Beduíni Saluki väčšinou chovajú „bez papierov“ ale keďže je Izrael krajinou pôvodu (COO – country of origin) Saluki je možné Saluki dodatočne registrovať po tom, čo dosiahne vek jedného roku a preukáže schopnosti, ktoré sa od Saluki vyžadujú. Qessem Mirage bola zaregistrovaná spolu so svojou sestrou - Qamilliya Inti Omri, chovateľkou Michaellou Okon.

 

Aká je Qessem? Qessinka ako ju familiárne voláme je veľký maznáčik. Má rada spoločnosť ľudí a zbožnuje maznanie. Ale existuje jedna vec, ktorú má radšej ako maznanie a tou je jedlo. Qessinka zje všetko...teda okrem kyslej kapusty...tá jej nechutí.

Keď je doma na stole mäso musíme dávať veľký pozor aby náhodou nezmizlo. Pamätám si ako raz uchmatla vyše kila surovej kuraciny. Mala byť v nedeľu na obed. :-D

 

Qessem je veľká špekulantka. Je všade, kde sa niečo deje. Dokáže celé hodiny štekať pri bráne, niekedy ani nevieme na čo šteká ale túto jej aktivitu s radosťou tolerujeme.

Je vtipné sledovať ako dokáže zmanipulovať chlapcov (Evenka a Berinka). Napr. keď si chce sadnúť na gauč, kde už jeden z nich sedí, tak "hodí" očká a chalani ju hneď pustia.

 

Qessem má rada čiernych psov a neznáša mačky. Stačí jej povedať: "kde je cica", a garantujem Vám, že mačku nájde aj keď sa Vy domnievate, že tam nie je. :-D

To je naša Qessinka v skratke. Naše zlatíčko!!!

 

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.