Choď na obsah Choď na menu
 


 

Obrázok

                                            Amber

 

 

Rasa: Saluki

Pohlavie: pes

Srsť – typ: feathered

Srsť – farba: biela + hnedé znaky

Výška: 70cm

Váha: 23 kg

Dátum narodenia: 5.4.2003

R.I.P.: 30.11.2016

Miesto narodenia: Stará Pazova, Srbsko

Otec: CH. Slovenska AINAR az DASHT-E LÚT, niekoľkonásobný dostihový víťaz http://www.mojabea.szm.sk/rodokmene/RODAINAR.htm

Matka: CH. Srbska BEATRICEA Orsi www.mojabea.szm.sk

Chovateľ: Marija Darmotski, Šafarikova 34, Stará Pazova, Srbsko.

Majiteľ: Terézia Tokárová

Rodokmeň Ambera na http://www.mojabea.szm.sk/rodokmene/RODAMBER5.htm

 Amberko je naša prvá Saluki. Doteraz si pamätám ako sme pred jeho príchodom odstraňovali všetky drobné predmety zo spodných políc aby ich mladý psík nezničil. (Amberko mal už 7 mesiacov, keď sa stal členom našej rodiny) Aké veľké bolo naše prekvapenie, keď Berinko nezničil nič, okrem svojej deky. (Z tej narobil doslova ementál)

Berinko je úplne netradičný pes. Celé dni by najradšej trávil v pohodlí nášhho domu a von chodí prakticky len na potrebu. Väčšinou ho nezaujíma dianie na ulici alebo na dvore. Ale čo má rád sú prechádzky, vtedy doslova ožije a vždy musí byť v čele svorky.

Z jedla má najradšej kuracie mäso, suchý chlieb a niektoré psie dobroty. Berinko je nesmierne vyberavý jedák. Spapá len jahňacie granule a aj tie len ak sú zaliate kuracím vývarom a kúskami mäsa. Zo začiatku jedával len ryžu a tuniaka, resp. kuracie mäso ale s príchodom Qessem sa naučil aj na granule. Dovtedy ich nechcel jedávať a pamätám ako sme mu ich vozievali na hračkárskom autíčku a v rámci hry ich pár zvykol zjesť.

Berinko má rád, keď si môže len tak odychovať pred krbom alebo na slnku. Niekedy sa až čudujeme ako dokáže vydržať také teplo. Rád trávi čas aj na balkóne odkiaľ pozoruje dianie na ulici. Je to náš "Belúšik".

 

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.